Wizyta w Hogsmeade z klocków LEGO

Lego harry potter i insygnia śmierci to zestawy klocków LEGO tworzone z myślą o miłośnikach klockowych konstrukcji, a przede wszystkim o fanach serii powieści o młodym czarodzieju. Siedem tomów autorstwa J.K. Rowling stanowią dziś jedną z najlepiej sprzedających się serii w historii i uczyniły autorkę multimilionerką. Dzieci, młodzież i dorośli zakochali się w magicznym świecie, a dzięki zestawowi “Harry Potter – Wizyta w Hogsmeade” możliwe jest odtworzenie jego części.

Malownicze miasteczko czarodziejów

W części “Harry Potter i Więzień Azkabanu” Harry Potter rozpoczyna trzeci rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. W tym roku uczniowie trzecich klas po raz pierwszy mogą wybrać się do Hogsmeade, jednak Harry nie otrzymał pisemnego pozwolenia od wujka. Dostał jednak magiczną Mapę Huncwotów od freda i George’a, na której zaznaczone są wszystkie tajne przejścia do Hogsmeade. Dzięki pelerynie niewidce przedostaje się tam, aby spotkać się z Ronem i Hermioną na kremowym piwie. Malownicze miasteczko pełne jest magicznych sklepików i barów,  w których spotykają się również nauczyciele Hogwartu.

Modułowa konstrukcja z najważniejszymi miejscami

LEGO “Harry Potter – Wizyta w Hogsmeade” składa się z 851 elementów i siedmiu minifigurek. Sama konstrukcja składa się z modułów, wśród których nie mogło zaraknąć uroczego baru Pod Trzema Miotłami czy Miodowego Królestwa pełnego magicznych słodyczy. Zestaw został stworzony z myślą o dzieciach od ósmego roku wzwyż i rzeczywiście maluchy będą miały mnóstwo frajdy, budując magiczną wioskę. Wśród minifigurek pojawiają się Dean Thomas, Harry Potter, Madame Rosmerta, panstwo Flume’owie oraz limitowana, złota figurka przedstawiająca Rona Weasley’a. Nie brakuje tutaj akcesoriów i rekwizytów, które sprawiają, że całe miasteczko jest jeszcze wierniejszą kopią oryginału. Znajdują się tutaj klimatyczna latarnia uliczna, ławeczka pokryta śniegiem, a nawet list gończy wydany za poszukiwanym Syriuszem Blackiem, który uciekł z Azkabanu. Całość jest idealną scenografią do odgrywania niesamowitych scen z trzeciej części serii.